نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

8 مهر 1402 7:12 ب.ظ

تحول دیجیتالی اینترنت اشیا و تولید

image 82

کن بریداغ -13 اکتبر 2021

تحول دیجیتالی تولید با استفاده از IoT صنعتی (IIoT) و Industry 4.0 در حال افزایش است و تولیدکنندگان برای پیشتاز بودن از رقابت باید فناوری IoT را آغاز کنند.

KORE اخیراً یک وبینار برگزار کرد تا به شرکت‌های IIoT کمک کند تا بفهمند که چگونه فناوری در کارخانه‌ها و بخش تولید را از طریق پیاده سازی اینترنت اشیا، مزایای تولیدکنندگان در اینترنت اشیاء و اینکه چگونه آن‌ها می‌توانند زنجیره تامین را برای بهینه سازی محموله‌ها و تحویل‌ها ساده کنند. این وبینار IoT صنعتی در صورت درخواست در دسترس است، اما از شرکت کنندگان در زمان واقعی بازخورد گرفت تا ببیند در چرخه پیاده سازی کجا بوده‌اند و به دنبال حل چه مشکلاتی هستند.

وقتی سخنرانان از افراد حاضر در جلسه پرسیدند که اصلی‌ترین انگیزه آن‌ها برای اتخاذ راه حل‌های IIoT چیست، نتایج بسیار هیجان انگیز بود:

مهم‌ترین سهم این بود که یک سوم همه پاسخ دهندگان گفتند که به دنبال ایجاد فرصت‌های تجاری جدید و مراکز سودآوری در IIoT هستند. من فکر می‌کنم این یک نشانه واضح است که بازار تازه شروع به انفجار کرده است. همچنین، این نشان می‌دهد که متخصصان اینترنت اشیا می‌دانند که در پیاده‌سازی IIoT چیزهای زیادی برای یافتن و استفاده از آن‌ها وجود دارد.

جای تعجب نیست که سه دسته بزرگ زیر، بهبود کارایی عملکرد، افزایش بهره‌وری و کاهش زمان خرابی، 57 درصد از کل پاسخ‌ها را با هم ترکیب کرده‌اند، و کارایی تقریبا نیمی از آن‌ها را تشکیل می‌دهد. این‌ها ستون‌های اصلی برای پیاده‌سازی IIoT از زمان شروع آن بوده‌اند و از مهم‌ترین مزایای شرکت‌هایی هستند که وارد این صنعت می‌شوند.

آخرین گزینه نظرسنجی حداکثر استفاده از دارایی‌های موجود بود و 10درصد از مخاطبانی که به دنبال آن هستند در مکان مناسب قرار دارند و احتمالاً در پیشرفت نیز حضور دارند و افرادی که به دنبال بهبود بهره‌وری عملیاتی و فرصت‌های تجاری جدید هستند.

به عنوان یک شرکت فعال سازی اینترنت اشیا، KORE همچنین آموزش‌هایی را در مورد نحوه استفاده بهتر از فناوری اینترنت اشیا در بخش‌های صنعتی و تولیدی ارائه می‌دهد. این شرکت بینش‌های مختلفی را در مورد نحوه پیاده سازی IIoT در عملیات برای دستیابی به اهداف تجاری ارائه می‌دهد.

یک نکته کلیدی که آن‌ها توصیه می‌کنند این است که تجهیزات را به طور مداوم رصد کنید تا دقیقاً بدانید چه موقع باید تعمیر و نگهداری را انجام دهید، به جای اینکه به برنامه‌ریزی معمول متکی باشید. هنگامی که تجهیزات در زمان مناسب سرویس نمی‌شوند، تعمیر اجتناب ناپذیر و گران است. همچنین، قابلیت IIoT برای دسترسی تکنسین‌های راه دور به اطلاعات و برنامه‌های کاربردی از هر نقطه، تعمیر و نگهداری کارآمدتر را در کل و به حداقل رساندن هزینه را تسهیل می‌کند.

بر اساس تحقیقات Grand View، پیش‌بینی می‌شود که اندازه بازار جهانی IIoT تا سال 2025 به 949 میلیارد دلار برسد و این بدان معناست که صنعت تولید کننده باید بتواند میلیاردها رویداد را در روز به صورت لحظه‌ای پردازش کرده و از پردازش و هم‌بستگی داده‌ها و هم‌بستگی ثابت و مطمئن در سراسر جهان اطمینان حاصل کند. ماشین آلات و حسگرها هوشمندتر شدن دیگر برای تولیدکنندگانی که می‌خواهند در عصر تحول دیجیتال برای IIoT موفق شوند، اختیاری نیست.

https://www.iotforall.com

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *