نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

1 خرداد 1403 5:12 ب.ظ

روش‌های جدید تولید گرافن توسط HEX 6 پیدا شد

20 ژانویه 2023-© shutterstock/Rost9

HEX 6 Industries Incorporated روش های جدیدی را برای تولید گرافن کشف کرده است که میزان تجاری گرافن بکر را امکان پذیر می کند.

شرکت فاش کرده است که پتنت هایی را برای روش های 100% سبز خود برای لایه برداری پوسته ها، پودر و ورقه های گرافن بکر ثبت کرده است. این روش‌ها که «روش‌های لایرد» نامیده می‌شوند، می‌توانند از نظر اقتصادی مقادیر قابل‌توجهی از گرافن بکر را تولید کنند. کشف این روش های بی نهایت مقیاس پذیر به عنوان یک جهش کوانتومی برای خود صنعت عمل خواهد کرد.

گرافن چیست؟

گرافن که اغلب به عنوان یک ماده شگفت انگیز از آن یاد می شود، لایه ای به ضخامت یک اتم از اتم های کربن است. اگرچه این ماده نازک ترین ماده جهان است، اما دارای طیف وسیعی از خواص برجسته است که به آن پتانسیل نامحدودی برای استفاده در صنایع مختلف می دهد.

این ماده که از گرافیت لایه برداری شده است، به دلیل سبک بودن و رسانایی، استحکام و انعطاف پذیری عالی شناخته شده است. این ماده با سخت ترین و سخت ترین ساختار کریستالی، قوی تر از فولاد یا الماس در نظر گرفته می شود. به دلیل این ویژگی ها، گرافن در مواد کامپوزیتی با دوام فوق العاده بسیار مفید است.

پیشرفت‌های HEX 6 به گرافن اجازه می‌دهد تا به یک واحد سازنده صنعت تبدیل شود

بروس لیرد، دکترا، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری HEX 6، تیم را در این یافته های اساسی رهبری کرد. پیشرفت قابل توجه این شرکت در این فرآیندهای نانوتکنولوژی سبز و نانومواد حاصل، این ماده را قادر می سازد تا به یک بلوک ساختمانی اساسی در صنعت تبدیل شود.

این صنایع شامل فن‌آوری‌های هوافضا، باتری و انرژی، فناوری‌های تراشه و الکترونیک، فناوری‌های بتن و آسفالت، تولید کامپوزیت و همچنین دستگاه‌ها و محصولات پزشکی است. این یافته ها گرافن را مقرون به صرفه و قابل دسترس برای استفاده در بسیاری از کاربردهای تجاری می کند.

  HEX 6 Industries Inc. که برای توسعه و بازاریابی پیشرفت‌های قابل توجه در فرآیندها و مواد نانوتکنولوژی سبز تأسیس شده است، یک شرکت علم ناب صنعت است. این شرکت اختراعات، پتنت‌ها و فناوری‌ها را برای شرکت‌های پیشرو در صنعت عرضه می‌کند که با استفاده از اکتشافات اصلی خود، محصولات آینده را ایجاد و بهبود می‌دهند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *