نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 اردیبهشت 1403 3:06 ق.ظ

بازار اصلی ترین مشکل 600شرکت ناحیه نوآوری شریف

14-10-1401

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: یکی از اصلی ترین مشکلاتی که ۶۰۰ شرکت ناحیه نوآوری ما دارند بازار است. باید تلاش کنیم بازار را بیش از پیش برای فناوران مستقر باز کنیم و مسئولیت بازاریابی برای شرکت های مستقر در ناحیه نیز از وظایف من است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیین تجلیل از سورنا ستاری به پاس ۹ سال تلاش در زمینه توسعه زیست فناوری و کارآفرینی و فناوری در کشور عصر امروز ۱۴ دی ماه با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و رئیس دانشگاه صنعتی شریف در سالن جابرابن حیان این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این رویداد رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: یک بار سورنا ستاری در جمعی از دانشجویان گفت بچه ها حواستان باشد که به ایران خیانت نکنید. این جمله رک و مهم بود. او سبک نوینی را در زیست بوم فناوری کشور ایجاد کردند.

جلیلی تصریح کرد: ستاری کسی است که در هر صحبتش و جلوی هر دوربین تلاش می کند فرهنگی را جا بیندازد و جاانداختن این فرهنگ کار سختی است.  او صحبت نمی کند مگر جایی که لازم است از فناوری دفاع جانانه کند. اگر دکتر ستاری در ۲۰ هکتار ناحیه نوآوری شریف کنار ما نبود، معلوم نبود که امروز این نتیجه را داشته باشیم. در دل محله ای قدیمی ۱۰ درصد جمعیت فناور را در ناحیه نوآوری کنار هم جمع کرده ایم. این ناحیه و این اتفاق در دنیا بی نظیر است. طرشت و شریف در دنیا یکی است و  این ناحیه نیز یکی است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: این ناحیه ۶۰۰ کسب و کار دارد و مکان ماندگاریِ فرزندان شریف شده است. رویکرد آن نیز استفاده صرف از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه ناحیه شریف است و در این ناحیه هیچ ساختمان دولتی نداریم. دولت تسهیلاتی برای اعتماد کار آفرینان فراهم می کند و در دهه اخیر پارک علم  و فناوری شریف را جلو برده است و می‌خواهیم کارهایی کنیم که دیگران نمی توانند بکنند تا الگوسازی سایر دانشگاه‌ها باشد.

او تاکید کرد: ظرفیت فارغ التحصیلان ما بزرگ است و درست است که فارغ التحصیلان شریف در سطح بین المللی هم نگین آموزش عالی را درخشنده تر می کنند اما آن بخشی که مانده اند تا بسازند و از فناوری ثروت بیافرینند برای ما بسیار موثر هستند. ما بسیار به سرقفلی ناحیه نوآوری شریف امیدواریم برای اینکه این سرقفلی به کسانی که می توانند این ناحیه را آباد کنند نمونه هایی از این توانایی را به نمایش می‌گذارد   و هر از چندگاهی تور راه می اندازیم و تور دیگری هم برای روسای دانشگاه ها خواهیم داشت.

جلیلی افزود: نهادی را تا پایان سال راه می اندازیم که در توسعه و عمران ناحیه نوآوری شریف پیشدستی کنیم و سال ۱۴۱۱ ناحیه خیلی آبادی خواهیم داشت.من خودم را مسئول ۲۰ هکتار ناحیه نوآوری و پارک علم و فناوری شریف می دانم. یکی از اصلی ترین مشکلاتی که ۶۰۰ شرکت ناحیه نوآوری ما دارند بازار است. باید تلاش کنیم بازار را بیش از پیش برای فناوران مستقر باز کنیم و مسئولیت بازاریابی برای شرکت های مستقر در ناحیه نیز از وظایف من است.   

او اضافه کرد: قانون جهش تولید دانش بنیان امکانی را در اختیار می‌گذارد که سرمایه‌‌گذاران و علاقه‌مندان مالیات‌هایشان را در دانشگاه خرج کنند پس سعی کنید از اولین ها باشید. ما اولین قرارداد را به هدایت و کمک دکتر ستاری با های وب بسته‌ایم و ۴۰ هزار متر فضای کار در همین ناحیه ظرف دو تا سه سال آینده ساخته خواهد شد.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دانلود رزومه موسسه بر روی عکس کلیک کنید