نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 تیر 1403 5:46 ق.ظ

ژنراتورهای برق جزر و مدی با پرینت سه بعدی برای قایق های خانگی است

ژنراتورهای برق جزر و مدی با پرینت سه بعدی برای قایق های خانگی است

اندی کوربلی -31 مه 2024-اعتبار – @sitkana

یک مخترع فوق‌العاده در جونو روشی ساده برای کربن‌زدایی کشتی‌های کوچک و قایق‌های خانگی با استفاده از نیروی جزر و مدی ایجاد کرده است که نوعی انرژی تجدیدپذیر نسبتاً کم بهره‌برداری شده است.

این دستگاه می تواند 1.6 کیلووات انرژی را از حرکت جزر و مد تولید کند و استفاده از آن مانند انداختن لنگر است.

لنس مک مولان، که در اینجا با نمونه اولیه پرینت سه بعدی از اختراع خود در آگوست گذشته تصویر شده است، استارتاپی به نام Sitkana راه اندازی کرد که سال گذشته توانست 90000 دلار سرمایه اولیه را جمع آوری کند.

اکنون، اولین نمونه کامل آنها، دستگاه پرتابل نیروی جزر و مدی Chinook 3.0، آزمایش شده و مشخص شده است که سطوح نوسانی توان تا 1.6 کیلووات را ارائه می دهد. این طرح برای شناورهای زنده، قایق‌های خانگی، و کشتی‌های ماهیگیری کوچک در نظر گرفته شده است تا وقتی زمان رها کردن لنگر فرا می‌رسد، همه چیز را به غیر از موتور، تامین کند.

مک‌مولان که اهل تگزاس است، سال‌ها بر توسعه ظرفیت نیروی جزر و مدی این ایالت متمرکز بوده است. نقطه مرگ جغرافیایی در ورودی این خلیج های کوچک که توسط آبدره ها و ورودی های شیب دار بی شماری قرار گرفته است، نیروی طبیعی جزر و مد را تقویت می کند به همان صورتی که باریک شدن یک رودخانه سرعت جریان آب را افزایش می دهد.

شینوک مک مولان اساساً مانند یک توربین بادی کار می کند. انرژی جنبشی باد روتوری را می چرخاند که از این حرکت الکتریسیته تولید می کند، اما چون آب بسیار چگالتر از هوا است، این اثر در واقع تقویت می شود و چون جزر و مد کاملاً سازگار است و می توان برای انرژی از نیروی عقب نشینی و عقب نشینی آنها برداشت کرد. پیشروی آنها، انرژی جزر و مدی به طور کلی موثرتر از باد است.

شینوک از این نیروها بهره می برد و به لطف پیشرفت های مدرن در چاپ سه بعدی که به سیتکانا امکان می دهد ژنراتورهای برق جزر و مدی ارزان قیمت را برای قایق های کوچک بسازد، از آنها بهره برداری می کند. با وزن حدود 100 پوند، حمل آنها بسیار آسان تر از دیزل ژنراتور است.

نسخه بسیار بزرگتر به نام Orca برای خانواده های ساحلی طراحی شده است و می تواند 3.6 کیلووات تولید کند، در حالی که نسخه کوچکتر که 20 وات تولید می کند به زودی برای قایق های بادبانی در دسترس خواهد بود.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *