نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 تیر 1403 3:43 ق.ظ

شبیه ساز کامپیوتر کوانتومی کوچک و شخصی

شبیه ساز کامپیوتر کوانتومی کوچک و شخصی

25 ژوئن 2024 -توسط دانشگاه صنعتی سیدنی-اعتبار: اندی رابرتز

داشتن چهره خندان یکی از زیباترین کیسه‌داران استرالیا، وسیله‌ای است که سازندگان آن ادعا می‌کنند اولین محصول مصرفی جهان در فناوری محاسبات کوانتومی است.

Quokka که توسط محققان مرکز نرم افزار و اطلاعات کوانتومی (QSI) در دانشگاه صنعتی سیدنی توسعه یافته است، یک شبیه ساز کامپیوتر کوانتومی شخصی مقرون به صرفه و مناسب است که می تواند زبان های برنامه نویسی نوشته شده برای محاسبات کوانتومی را اجرا کند و نتایج را برگرداند .

این مفهومی است که در حال حاضر از تابلوی طراحی خارج شده و در دست مشتریان آزمایشی در سراسر جهان است، با پیش فروش در حال انجام است و حمل و نقل آن در ماه جولای، تحت نظارت یک شرکت اسپین‌آوت Eigensystems آغاز می‌شود.

این شرکت توسط دانشیار سایمون دویت، محقق فناوری کوانتومی با ارتباطات عمیق با صنعت، و دانشیار کریس فری، که جدای از تحقیقات کوانتومی خود، اشتیاق زیادی به ایجاد علم و فناوری، از جمله محاسبات کوانتومی، در دسترس و قابل فهم دارد، تأسیس شده است.

ماموریت اعلام شده Eigensystems دموکراتیزه کردن دسترسی به حوزه هیجان انگیز و به سرعت در حال رشد محاسبات کوانتومی با توانمندسازی نسل بعدی دانشمندان، مهندسان و نوآوران از طریق آموزش است.

فری گفت: «فناوری کوانتومی فراتر از دنیای نادر پژوهش، تعامل محدودی داشته است و این بدان معناست که ما باید دوباره تصور کنیم که آموزش کوانتومی چیست و برای چه کسی است.

آموزش سنتی STEM مبتنی بر آموزش 100 ساله در جهانی است که توسط پردازش اطلاعات هدایت می شود. کلمه کوانتوم در برنامه درسی ملی یا هیچ دولتی وجود ندارد.سواد کوانتومی لبه نوآوری قرن بیست و یکم را مشخص خواهد کرد، اما تاکنون مسیر هدایت‌شده‌ای به محاسبات کوانتومی برای دانش اموزان، مربیان و علاقمندان وجود نداشته است تا بتوانند این زمینه را کشف کنند و احتمالات را کشف کنند.

Quokka به کاربران اجازه می دهد تا کاربردهای عملی محاسبات کوانتومی را کشف کنند و تجربیات عملی و لمسی را با فناوری پیشرفته ارائه دهند.

Quokka چیزی را تقلید می کند که هنوز وجود ندارد – یک کامپیوتر کوانتومی 30 کیوبیتی مقاوم به خطا.

فری گفت که دستگاه‌های کوانتومی موجود مستعد خطا هستند و برنامه‌های کوانتومی را به درستی اجرا نمی‌کنند، بنابراین Quokka بیشتر شبیه‌سازی کامپیوترهای کوانتومی آینده است.

او گفت: سکوی Quokka، از جمله دستگاه، ابزاری برای یادگیری عملی است. برخلاف سایر شبیه سازهای کوانتومی، به عنوان یک کامپیوتر کوانتومی مقاوم در برابر خطا عمل می کند. این به شما امکان می دهد تا دقیقاً همانطور که باید با یک کامپیوتر کوانتومی متحمل خطا در آینده انجام دهید، الگوریتم ها و برنامه های کوانتومی را آزمایش کنید و در مورد برنامه ها و برنامه های کوانتومی با آن ارتباط برقرار کنید.

بخش بزرگی از هدف در ایجاد Quokka، ایجاد یک اکوسیستم یادگیری پویا برای دسترسی به دانش‌جویان، علاقه‌مندان و متخصصان است.

“لایه اصلی این پلتفرم شامل سه رابط برنامه نویسی است. در سطح پیشرفته یک کتابخانه جامع از محتوا با دسترسی به درس ها، آموزش ها، پروژه های انجمن سرپرستی شده و توانایی به اشتراک گذاری، ترکیب و ایجاد پروژه ها وجود دارد.

سپس داستان‌های Quokka وجود دارد، مجموعه‌ای از درس‌های روایت محور که برنامه درسی آموزشی را هدف قرار می‌دهد، علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات را از طریق دریچه پردازش اطلاعات دوباره تصور می‌کند.

“ما به دنبال ایجاد انقلابی در روش یادگیری مردم در مورد محاسبات کوانتومی و آموزش STEM به طور کلی هستیم، که با هزینه ای تولید می شود که آن را برای طیف گسترده ای از کاربران با بودجه محدود، از جمله مدارس و مربیان، قابل دسترسی می کند.”

https://techxplore.com

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *