نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

8 مهر 1402 6:52 ب.ظ

کاسه شیشه ای خیره کننده 2000 ساله پس از حفاری باستان شناسان در هلند بی عیب و نقص است.

۱۱۰

اندی کوربلی -22 فوریه 2022 -شهرداری نایمخن/فیسبوک

رومی‌ها لعاب‌کنندهگان بسیار خوبی بودند و اخیراً در شهر هلندی نایمخن، شاهدی چشم‌نواز بر این واقعیت کشف شد. باستان شناسان محلی می گویند که یک کاسه شیشه ای آبی که به سختی خراش روی آن وجود دارد، شایسته جایگاه ویژه در موزه است.

شهر اخیراً از کشف کاسه ای خبر داده است که در حفاری برای ساخت مسکن در محله Winkelsteeg، که در امتداد رودخانه وال قرار دارد، پیدا شد.نایمخن یکی از قدیمی‌ترین شهرهای هلند است و در حالی که مردم محلی کشاورزی می‌کردند، خود شهر به عنوان یک قلعه رومی و پست تجاری تأسیس شد.

پپین ون دی گیر، باستان‌شناسی که رهبری کاوش‌ها را بر عهده دارد، می‌گوید: «آنها (مردم محلی) مطمئناً با رومی‌ها تماس داشتند. او به روزنامه Der Gelderlander گفت که این کاسه احتمالاً از طریق تجارت با رومی ها به دست آمده است. آنها به چرم نیاز زیادی داشتند و دوست داشتند پوست گاو بخرند.

Van de Geer همچنین اعلام می‌کند که مردم محلی، Batavians، می‌توانستند در خدمت ارتش‌های رومی باشند، و این کاسه می‌توانست به عنوان بخشی از بسته پرداختی به خانه برده شود.

این کاسه با اجازه دادن به شیشه مذاب در اطراف قالب ساخته شد و نوارهای چشمگیر در حین خنک شدن شیشه ایجاد شد. وجود اکسیدهای فلزی درون شیشه است که به آن رنگ آبی عمیقی می دهد.

40 سال پیش گورستانی در منطقه Winkelsteeg پیدا شد که در آن ظروف و جواهرات نیز حفاری شده است.

ARTnews گزارش می دهد که چاهی نیز پیدا شده است و ون د گیر و تیمش مایلند این منطقه را بیشتر کاوش کنند تا ببینند مردم گذشته چگونه زندگی می کردند و چه محصولاتی می کاشتند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *