نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

3 تیر 1403 3:50 ب.ظ

اتحادیه اروپا می خواهد تغییر ارائه دهنده ابر را آسان تر کند

توسط متیو گودینگ 04 فوریه 2022 (آخرین به روز رسانی 7 فوریه 2022)

اسناد فاش شده جزئیاتی از قانون داده پیشنهادی اتحادیه اروپا را فاش کرده است که احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر ارائه دهندگان رایانش ابری فعال در منطقه خواهد داشت. می‌توان ارائه‌دهندگان را وادار کرد که تدابیر امنیتی بیشتری برای جلوگیری از انتقال غیرقانونی داده‌ها به خارج از اتحادیه اروپا و ایجاد قابلیت تعامل بیشتر خدمات خود اعمال کنند. این می‌تواند با آسان‌تر کردن تعویض ارائه‌دهندگان ابری، به نفع خریداران باشد.

این پیشنهادها بخشی از قانون حاکمیت داده اروپا است که به مدت دو سال مورد بحث قرار گرفته است و قرار است اواخر این ماه توسط کمیسیون اروپا ارائه شود. این برنامه طیف گسترده ای از موضوعات را در مورد نحوه ذخیره و پردازش داده ها پوشش می دهد و طبق اسناد مشاهده شده توسط Euractiv، به هر شهروند اتحادیه اروپا حق دسترسی و کنترل داده های تولید شده توسط دستگاه های متصل خود مانند تلفن های هوشمند و بلندگوهای هوشمند را می دهد. اما این تغییرات بالقوه در چشم انداز رایانش ابری است که احتمالاً تأثیر بیشتری بر کسب و کارهایی که در حال تحول دیجیتال هستند و در نظر گرفتن مکان میزبانی از بار کاری، خواهد داشت.

اکثریت قریب به اتفاق کسب‌وکارها اکنون از بیش از یک ارائه‌دهنده ابر استفاده می‌کنند، به طوری که 92 درصد از پاسخ‌دهندگان به گزارش وضعیت ابر 2021 Flexera اظهار داشتند که از دو یا چند ارائه‌دهنده ابر عمومی و خصوصی استفاده می‌کنند.

اما مایک اسمال، تحلیلگر ارشد در KuppingerCole، می‌گوید انتقال داده‌ها بین پلتفرم‌ها یا تغییر بار کاری به یک ارائه‌دهنده جدید می‌تواند با مشکلاتی همراه باشد. او می‌گوید: «ممکن است استخراج داده‌ها به شکلی که به راحتی به ارائه‌دهنده دیگری منتقل شود دشوار باشد. یا ممکن است حجم داده ها آنقدر زیاد باشد که هزینه شبکه آن را غیرعملی کند.”

پیچیدگی‌های بیشتر ممکن است با محصولات نرم‌افزار به‌عنوان سرویس، که در آن داده‌های تولید شده ممکن است متعلق به ارائه‌دهنده خدمات باشد، ایجاد شود. اسمال می گوید: «پس ممکن است مجبور شوید برای دریافت آن هزینه کنید. اسمال می‌گوید: برای شرکت‌هایی که از زیرساخت به‌عنوان سرویس استفاده می‌کنند، «مشکلات فقط در داده‌ها نیست، بلکه در این است که چقدر حجم کار با محیط ابری خاص همراه است . هر کدام بهینه‌سازی‌های خاص خود را دارند و معمولاً قابل انتقال نیستند.»

سند فاش شده حاکی از آن است که قانون داده اتحادیه اروپا به دنبال منع ارائه‌دهندگان از دریافت هزینه برای تعویض و معرفی بندهای قراردادی اجباری برای پشتیبانی از سوئیچینگ و قابلیت همکاری خدمات است. شرکت های ابری همچنین باید «معادل عملکردی» را برای مشتریانی که ارائه دهندگان را تغییر می دهند، ارائه دهند. در سطح عملی، این احتمال وجود دارد که این امر تنها با پذیرش بیشتر استانداردهای مشترک یا باز محقق شود. اسمال می‌گوید: «یکی از رویکردها استفاده از محیطی است که در میان ابرها مانند VMware یا OpenStack در دسترس است.

این پیشنهاد می گوید که کمیسیون در حال ورود است زیرا SWIPO، مجموعه ای غیر الزام آور از اصول که قرار است جابجایی بین ارائه دهندگان ابر را تسهیل کند، «به نظر می رسد که تأثیر قابل توجهی بر پویایی بازار نداشته است». این سازمان امیدوار است که یک سازمان استاندارد اروپایی بتواند مجموعه‌ای از اصول استاندارد برای قابلیت همکاری ابری را پیش‌نویس کند، اما می‌گوید در صورت لزوم وارد عمل خواهد شد و آنها را موظف خواهد کرد.

اسمال معتقد است که توسعه استانداردها در ارتباط با صنعت، محتمل ترین شانس موفقیت را ارائه می دهد. او می‌گوید: «قابلیت حمل‌ونقل و قابلیت حمل‌پذیری به بهترین وجه از طریق استانداردهای پذیرفته‌شده حاصل می‌شود. “قانون برای جلوگیری از سوء استفاده و روشن کردن مسئولیت ها مفید است.”

قوانین جدید برای انتقال داده به خارج از اتحادیه اروپا؟

ارائه دهندگان ابری همچنین ممکن است خود را تحت تعهدات جدیدی در مورد انتقال داده ها قرار دهند، به طوری که رویترز گزارش می دهد که انتقال داده های غیرقابل شناسایی به خارج از اتحادیه اروپا ممنوع خواهد شد. این قانون قبلاً در مورد اطلاعات شخصی شهروندان اتحادیه اروپا اعمال می شود مگر اینکه توافق نامه ای با کشور ثالث برقرار باشد. بریتانیا در حال حاضر یک توافقنامه کفایت داده با اتحادیه اروپا دارد که به اطلاعات اجازه می دهد آزادانه جریان داشته باشند.

https://techmonitor.ai

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *