نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

2 مهر 1402 10:26 ق.ظ

یک پنل خورشیدی جدید شبیه به آفتابگردان، خورشید را برای حداکثر انرژی ردیابی می کند

image 82

لوکیا پاپادوپولوس 04 نوامبر 2021

یک پنل خورشیدی جدید شبیه به آفتابگردان، خورشید را برای حداکثر انرژی ردیابی می کند

گل هوشمند در عکس دیده می شود .

SmartFlower Solar مستقر در بوستون، گل های هوشمند خورشیدی ایجاد کرده است که خورشید را برای تولید انرژی بیشتر ردیابی می کند.

این دستگاهها 16 فوت (5 متر) ارتفاع دارند، بر اساس مسیر خورشید باز و بسته می شوند و سالانه حدود 5000 کیلووات ساعت برق تولید می کنند. این سیستم ها تا 40 درصد بیشتر از پنل های خورشیدی سنتی انرژی تولید می کنند.

حتی بهتر از آن، آنها با منبع باتری خود عرضه می شوند. در سپتامبر 2019، SmartFlower Solar سیستم ذخیره‌سازی باتری یکپارچه جدید خود را به نام Smartflower +Plus معرفی کرد که این دستگاهها را حتی همه کاره‌تر کرد. SmartFlower Solar با NEC Energy Solutions که باتری‌هارا تامین می‌کند، همکاری می‌کند تا به مشتریان امکان تولید و ذخیره انرژی پاک و قابل اعتماد را بدهد، چه در شبکه باشند و چه خارج از شبکه.

شرکت‌ها و نصاب‌های پنل های خورشیدی اکنون می‌توانند هوشمندترین و جذاب‌ترین سیستم ردیابی خورشیدی و ذخیره انرژی دو محوره صنعت را برای مشتریان خود ارائه دهند. جیم گوردون، مدیر عامل SmartFlower Solar در آن زمان اظهار داشت: با افزایش تقاضا برای ذخیره انرژی خورشیدی و انرژی، سهولت نصب Smartflower +Plus یک تغییر بازی برای صنعت خواهد بود.

این باتری‌ها در دمای بالا (از -40 تا +60 درجه سانتی‌گراد) قابل دوام هستند، تا دو برابر انرژی قابل استفاده ارائه می‌دهند، 50 برابر عمر بیشتری دارند و زمان شارژ آن 100 برابر سریع‌تر از سرب اسید معمولی است.

اخیراً، در مارس 2021، وودافون اسپانیا از گل‌ها برای رسیدن به هدف خود یعنی تامین انرژی 100 درصدی برق تجدیدپذیر استفاده کرد. این شرکت گفت که یک پنل خورشیدی Smartflower را در مقر اسپانیایی خود در مادرید نصب کرده است.

بر اساس گزارش Boston Globe، تا آگوست 2021 حدود 350 گل هوشمند در ایالات متحده و 1800 در اروپا نصب شده است. می‌توانیم حدس بزنیم که از آن زمان این تعداد فقط افزایش یافته است.

https://interestingengineering.com

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *