نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 اردیبهشت 1403 4:00 ق.ظ

تشکیل «بانک ملی اطلاعات استادکاران مهارتی» در دستور کار قرار گرفت

http://media.dolat.ir/uploads/org/160500469974404600.jpg

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: تشکیل «بانک ملی اطلاعات استادکاران مهارتی» را در دستور کار این سازمان قرار داده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، “علی اوسط هاشمی” رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست مشترک توسعه همکاری های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: تشکیل «بانک ملی اطلاعات استادکاران مهارتی» در تمامی استان ها با شناسایی استادکاران و صاحبان سبک و مهارت در دستور کار ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استانی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: استادکارانی که در سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای سازمان فنی و حرفه ای کشور شرکت کنند در صورت احراز صلاحیت حرفه ای از «گواهی نامه مهارت با اعتبار جهانی» و درصورت تمایل می توانند مجوز تأسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای  بگیرند.

وی با بیان اینکه به جریان سازی ملی برای توسعه و توانمندسازی بخشی از جامعه در حوزه اماکن و بناهای تاریخی و فرهنگی نیاز داریم تا بتوانیم از طریق مهارت، در این زمینه اشتغال زایی داشته باشیم.

هاشمی با تأکید بر این که توانمندسازی سرمایه های انسانی، اولویت اصلی نظام آموزشی کشور باشد، گفت: در حوزه بناهای تاریخی باید احیا و بازسازی، مرمت، صیانت و خلق و به تصویر کشاندن مهارت ایرانی را سرلوحه کار قرار دهیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان این که در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به دنبال تخصصی کردن آموزش ها هستیم، افزود: آموزش را بین تمام شرکایی که مسئولیت آموزش و تخصص لازم را دارند، توزیع می کنیم.

 هاشمی در این نشست ایجاد «دپارتمان ملی فرش ایران» و «دپارتمان ملی آثار و بناهای تاریخی و فرهنگی» رانیز اقدامی موثر برای احیای ارزش صنایع دستی و بناهای تاریخی عنوان کرد و گفت: برگزاری «مسابقه ملی مهارت مرمت بناهای تاریخی» و  «مسابقه ملی مهارت فرش دستباف» در استان هایی که در این حوزه ها قطب هستند با هدف جهانی کردن این مسابقات تأکید کرد.

وی با اعلام آمادگی سازمان فنی و حرفه ای کشور برای سنجش مهارت قالی بافانی که توسط صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف معرفی می شوند، گفت: برای شرکت کنندگانی که مهارت و تخصص شان در سنجش، تأیید شود،گواهی نامه مهارت صادر می شود و در صورت نیاز به دوره آموزش تکمیلی برای ارتقای کیفیت کار معرفی می شوند. 

وی خطاب به نمایندگان صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: صندوق در حوزه کاری خود آسیب شناسی و نیازسنجی لازم را انجام دهد و مشخص شود که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حوزه مرمت بناهای تاریخی به ویژه در حوزه توانمندسازی سرمایه های انسانی چه همکاری  هایی می تواند داشته باشد.

http://dolat.ir

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دانلود رزومه موسسه بر روی عکس کلیک کنید