نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

11 اسفند 1402 2:02 ب.ظ

پیام رییس سازمان ملی استاندارد ایران به مناسبت روز ملی کیفیت

http://media.dolat.ir/uploads/org/160474704944356500.png

شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران به مناسبت روز ملی کیفیت پیامی منتشر کرد. متن پیام به شرح زیر است.

امروزه کیفیت در جوامع بشری یک نیاز آرمانی است و مختص به قشر یا طبقه خاص نیست. نیاز به یک کالا یا خدمت با کیفیت بعنوان یک ضرورت فراگیر در همه ارکان زندگی انسانها در عرصه گیتی خودنمایی می کند. نیازی که از ذات کمال گرایی انسان در اشتیاق به حضرت حق به عنوان کمال مطلق باید جستجو کرد.

انسان کیفیت گرا و جستجوگر در همه ادوار تاریخ با برچیدن موانع و مقابله با ناملایمات هیچگاه در برابر انسداد، انحصار، ظلم و تهدید سر خم نکرده است. اگرچه امروز شاهد هستیم که دشمنان قسم خورده این مرز و بوم با تحریم های ناجوانمردانه و نابخردانه به خیال خود مسیر یک زندگی باکیفیت را بر ایرانیان ناهموار ساخته اند ولیکن ایمان داریم این کشور به مدد فرزندان غیور خود اعم از نخبگان، صنعتگران، دانشمندان، تجار، معلمان و … از این پیچ تاریخی به مدد و لطف الهی خواهد گذشت. به عنوان مثال:

– تولیدکنندگانی که با تحمل مصائب تامین مواد اولیه با کیفیت، هیچگاه خوشنامی و کیفیت محصول خود را فدای یک سود زودگذر نخواهند کرد.

– پزشکان ، پرستاران و پیراپزشکانی که جان عزیز خود را برکف نهاده تا با ارائه خدمات با کیفیت همطراز جهانی از آلام مردمان این سرزمین بکاهند و به لطف خدا از این بلیّه جهانی گذر کنیم.

– نوآوران و نخبگانی که همپای پیشرفت های جهانی با خودباوری، زمینه را برای بهره مندی هموطنان از آخرین دستاوردهای فناورانه فراهم می کنند.

و دهها مثال دیگر که همه اینها دغدغه ای جز فراهم ساختن یک زندگی سالم و باکیفیت برای مردمان عزیز نیست. آنچه از سیاستگذاران بر می آید و تکلیف است فراهم کردن زمینه خودنمایی فعالان کیفیت مدار عرصه تولید و خدمت است. تدوین راهبرد و نقشه راه موثر، ریل گذاری مناسب و سالم سازی عرصه رقابت مولفه هایی هستند که با کمک آنها شاهد بروز و شوفایی کیفیت در کشور خواهیم بود. ما در سازمان ملی استاندارد ایران اعتقاد داریم کیفیت ماحصل یک ذهن کیفیت گرا، اعتقاد به کار صحیح، پایبندی به اصول و استانداردها و نگرش بلندمدت و پایدار است. امروزه شکوفایی کیفیت بر سنگ بنا و در امتداد و همسو با استانداردها استوار می شود و در کنار یک رویکرد نوآورانه، موفقیت پایدار تولید و خدمت، دور از دسترس نیست و در آن صورت است که جامعه نیز مشتاقانه از  چنین محصول با کیفیت پایدار، استقبال خواهد کرد. 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *