نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 اردیبهشت 1403 10:56 ب.ظ

خرید ۵۳۱ مجموعه سند آرشیوی غیر دولتی با قدمت ۵۰۰ سال

http://media.dolat.ir/uploads/org/160319302529481400.jpg

۲۹ مهر ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، جلال طاهری مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در تشریح جزئیات خرید این مجموعه‌های سندی گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۴ تا پایان سال گذشته ۵۳۱ مجموعه انواع اسناد آرشیوی غیر دولتی از افراد، خاندان‌ها و مجموعه داران از سراسر کشوردریافت و خریداری شده است.

طاهری ادامه داد: این اسناد مربوط به وقایع مهم تاریخی، حوادث طبیعی، سیاسی و نظامی و مکاتبات رجال، معاریف، بزرگان و علما است.

وی درباره قدمت اسناد خریداری شده عنوان کرد: در این مجموعه ۸۰ فرمان ارزشمند و منحصر به‌فرد آرشیوی مربوط به دوره های صفوی، عثمانی و نادری دریافت و خریداری شده است.

طاهری با اشاره به این مطلب که این مجموعه اسنادی شامل ۷۵ هزار و ۵۹۲ برگ انواع سند است؛ اظهار داشت: مجموعه‌های خریداری شده شامل اصل نسخه انواع فرامین، احکام، رقم، مبایعه، صلح‌نامه، وقف نامه و یا سواد آنها، مکاتبات درباری، انواع قطعات نقاشی مینیاتور، دفترچه های دست ساز متون تعزیه و شبیه خوانی، کارت‌های پستی، تلگرافات، مجموعه های تمبر، نسخ قرآن، رساله و اسناد ارزشمند دیگر مربوط به وقایع مهم تاریخی، حوادث طبیعی، سیاسی و نظامی و مکاتبات رجال، معاریف، بزرگان و علما است.

مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطرنشان کرد: از دیگرخریدهای قابل توجه این مجموعه‌ها می‌توان به چهار هزار و ۸۱۰ قطعه عکس آرشیوی و ۳۰ هزار قطعه عکس دیجیتال اشاره کرد.

http://dolat.ir

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دانلود رزومه موسسه بر روی عکس کلیک کنید