نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 اردیبهشت 1403 9:24 ب.ظ

کتابخانه ملی ایران امکان سفارش و تحویل نسخه دیجیتال کتاب ها را فراهم کرده است

http://media.dolat.ir/uploads/org/160129021400669100.jpg

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ضرورت ارائه خدمات، به افراد متقاضی که شرایط حضور در کتابخانه را ندارند،‌ امکان سفارش و تحویل نسخه دیجیتال کتاب ها را فراهم کرده است.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی سازمان و کتابخانه ملی ایران، رضا شهرابی مدیرکل اطلاع رسانی این سازمان در توضیح جزئیاتِ چگونگی استفاده از سفارش و دریافت نسخه دیجیتال منابع کتابی گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا تمهیدات جدیدی را برای ارائه خدمات بهینه به اعضای کتابخانه ملی فراهم کرده است.

وی ادامه داد: به این ترتیب که متقاضیان می توانند از طریق ارسال ایمیل به نشانی «requestinfo@nlai.ir»  تقاضای تصاویر دیجیتال شده منابع مورد نیاز خود را اعلام کنند.

 مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تاکید کرد: در صورت موجود بودن منابع و در راستای حفظ مالکیت معنوی آثار، فقط تا سقف ۲۵ درصد از منبع نسخه دیجیتال شده به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

شهرابی گفت: پس از ثبت درخواست طی سه روز کاری به تامین منابع درخواستی متقاضیان رسیدگی می شود و کارشناسان مرجع اداره کل اطلاع رسانی کتابخانه ملی ایران پس از تهیه نسخه دیجیتال منبع مورد نیاز تقاضا، فایل موردنظر را برای کاربران کتابخانه ملی ارسال می کنند.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پایان اظهار داشت: حدود یک هفته از اجرای این طرح می گذرد و تا کنون بیش از ۴۰ درخواست از سوی کاربران کتابخانه ملی ایران برای دریافت منابع دیجیتال سازی شده دریافت کرده ایم.

http://dolat.ir

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دانلود رزومه موسسه بر روی عکس کلیک کنید