نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 اردیبهشت 1403 3:35 ق.ظ

چکاندن ماشه افزایش قیمت دلار

به گزارش تجارت‌نیوز، اولین روز پاییز برای معامله‌گران ارزی بسیار مهم بود. آنها در گام اول سعی داشتند که کانال ۲۷‌هزار تومانی را حفظ کنند و در مرحله بعد به دنبال بردن دلار به بالای سطح ۲۷‌هزار و ۵۰۰ تومانی بودند. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز چقدر بود و چه سیگنال‌هایی از اخبار رسمی برای آن قابل مشاهده است؟

دنیای اقتصاد در این مورد نوشت: روز سه‌شنبه معامله‌گران ارزی موفق شدند که در گام اول موفق عمل کنند، ولی برای سطح‌شکنی و ایجاد یک جو جدید افزایشی در بازار، نیاز به سوخت بیشتری بود.

یکی از مهم‌ترین عواملی که در روز گذشته نوسان‌گیران ارزی را به افزایش قیمت امیدوار می‌کرد، جوسازی‌های سیاسی بود که همچنان پیرامون تلاش‌های آمریکا برای فعال‌کردن مکانیسم ماشه وجود داشت. به‌عنوان مثال، دلاربازان بسیار تلاش می‌کردند که چنین تصویری را در بازار ایجاد کنند که آمریکا به‌تنهایی می‌تواند مانع از پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران شود.

آنها صحبت‌های پمپئو و ترامپ را برجسته می‌کردند و با افزایش خریدهای فردایی، دلار را به‌سوی نرخ‌های بالاتر هدایت کردند. ساعت ۳ بعدازظهر، دلار در بازار آزاد با قیمت ۲۷‌هزار و ۴۹۵‌تومان به فروش می‌رفت که ۲۴۵‌تومان بیشتر از روز دوشنبه بود. این درحالی بود که در ساعات ابتدایی روز اسکناس آمریکایی تا محدوده ۲۷‌هزار و ۱۵۰ تومان پایین رفته بود.

این اصل خبر اما :

اگر ….در روزنامه ها می خوانیم که دلار در عرصه اقتصاد یکه تازی می کند .

در اخبار رسمی کشور می شنویم و می بینیم که هر روز قیمت جدیدی برای ارزاعلام می کنند.

و اگر….از زبان مقامات دولتی راجع به تثبیت بازار می شنویم اما دلار همچنان بالا میرود .

همه ی این موارد را کنار بهم بگذاریم ، یک دید سالم و متفکر و غیر هیاهوگر و دلسوز چه نتیجه ای را استنتاج می کند ؟ اینکه سیاست دول خارجی نابود کردن ‌‌‌‌فکر مردم ایران را هدف گرفته اند و مدیران داخلی نیز در التیام بخشی آن ،  به روز مرگی مشغولند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دانلود رزومه موسسه بر روی عکس کلیک کنید