نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

25 خرداد 1403 2:20 ق.ظ

آرام ترین اتاق زمین که در آن می توانید صدای چشمک زدن خود را بشنوید.

آرام ترین اتاق زمین که در آن می توانید صدای چشمک زدن خود را بشنوید.

اندی کوربلی -24 مه 2024-داخل اتاقک انکوئیک، اعتبار – جولیان والتر

اگر از شما بپرسند که ساکت ترین مکان روی زمین کجاست، ممکن است پاسخ دهید قطب جنوب یا جایی درصحرا، اما در واقع اشتباه می کنید.در مینه‌سوتا است – جایی که در میان ساختمان‌های متعدد آزمایشگاه اورفیلد، اتاق Anechoic قرار دارد، مکانی که چنان علمی برای جذب صدا تنظیم شده است که صدای  یک پلک زدن را  می‌شنود.

سر و صدای محیط در اتاقک Anechoic در دسی بل منفی است – به طور دقیق منهای 24.9 dBA – که یک رکورد جهانی گینس است و آنقدر آرام است که در واقع زیر آستانه شنوایی انسان است. با صدای صفر از هر نوع، بازدیدکنندگانی که گاهی اوقات به سختی می توانند سکوت را تحمل کنند، گزارش می دهند که عملکردهای جزئی بدن خود مانند پمپاژ خون و چشمک زدن را می شنوند.

استیون اورفیلد، موسس آزمایشگاه، در سال 2012 به تد تورنهیل از دیلی میل گفت: «وقتی ساکت هست، گوش ها سازگار می شوند.» «هر چه اتاق ساکت تر باشد، چیزهای بیشتری می شنوید. ضربان قلب خود را خواهید شنید، گاهی اوقات می توانید صدای ریه های خود را بشنوید، صدای غرغر شکم خود را با صدای بلند بشنوید. در اتاق ناخوشایند، شما به صدا تبدیل می شوید.»

بخشی از چیزی که صدای محیط را ایجاد می کند انعکاس آن بر روی دیوارها و شیشه است – اتاق های وسایل معمولی از آن ساخته شده اند. اگر کسی وارد یک غرفه ضبط با پوشش فوم شود، ممکن است متوجه افت سطح صدای قابل شنیدن شود یا به طور قابل توجهی خفه به نظر برسد: این به این دلیل است که فوم بازتاب امواج صوتی را مهار می کند. اما برخی هنوز هم قادر به جهش و ایجاد صدا هستند.

محفظه Anechoic یک جعبه فولادی است که روی فنرهای داخل یک جعبه فولادی بزرگتر آویزان شده است. جعبه داخلی با برجستگی های فایبرگلاس قهوه ای با اندازه های مختلف پوشانده شده است که امواج صوتی فرکانس های مختلف را که از هر جهت می آیند کاملاً خنثی می کند. این برجستگی ها حتی کف را می پوشانند و بنابراین بازدیدکنندگان روی یک شبکه معلق می ایستند.

اورفیلد می‌گوید که برخی از مردم، احتمالاً ساکنان شهر، نمی‌توانند برای مدت طولانی آن را تحمل کنند. تور معمولی 90 دقیقه است که 20 دقیقه آن در اتاق است. او ادعا می کند که چیزی که اکثر مردم متوجه نمی شوند این است که هماهنگی حرکت آنها عمیقاً توسط صداهای ظریف مشخص می شود و حذف کامل آنها به این معنی است که برخی از افراد حتی در راه رفتن مشکل دارند.

او گفت: «شما نشانه‌های ادراکی را که به شما امکان تعادل و مانور می‌دهد، از بین می‌برید. “اگر نیم ساعت آنجا باشی، باید روی صندلی باشی.”

برخی از شرکت‌ها از اتاقک برای آزمایش چیزهای مختلف استفاده کرده‌اند، به عنوان مثال، هارلی دیویدسون از آن برای کاهش صدای موتور در یک مدل اخیر استفاده کرده است، در حالی که ناسا از آن برای کمک به فضانوردان برای عادت کردن به خلاء فضا استفاده کرده است.

این یک جاذبه نسبتا منحصر به فرد برای کسانی است که از منطقه مینیاپولیس بازدید می کنند، و یک ساعت کامل با حداکثر چهار نفر در اتاق 400 دلار هزینه دارد.

https://www.goodnewsnetwork.org

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *