نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 تیر 1403 3:53 ق.ظ

مرکز نوآوری و توسعه فناوری‌های مرتبط با اقتصاد دریا راه‌اندازی می‌شود

13-8-1402

براساس تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و موسسه دانش بنیان برکت، «مرکز نوآوری اقتصاد دریا» در بندرعباس و در محل پردیس جامع دریا ساحلی این دانشگاه راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این دانشگاه به نمایندگی دکتر علیرضا رهایی و موسسه دانش بنیان برکت نیز به نمایندگی محمد جواد احمدپور گهرت به منظور ایجاد و فعالیت مستمر مرکز نوآوری اقتصاد دریا و به منظور حمایت از نخبگان، ارتقا و توسعه زیست بوم دانش بنیان و فناوری‌های نوین تفاهم نامه مشترک امضا کردند.

مرکز نوآوری و توسعه فناوری‌های مرتبط با اقتصاد دریا راه‌اندازی می‌شود
در این تفاهم‌نامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عنوان “دانشگاه” و موسسه دانش بنیان برکت با عنوان “موسسه” متقبل شدند تا به تأسیس مرکز نوآوری اقتصاد دریا در محل پردیس جامع دریا ساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بندرعباس به صورت مشترک اقدام کنند.

همچنین طرفین تفاهم‌نامه تاکید کردند؛ برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه لازم است قرارداد همکاری در این خصوص که تعیین کننده نحوه مشارکت طرفین در شکل‌گیری و فعالیت مرکز است، حداکثر ظرف مدت سه ماه از انعقاد تفاهم‌نامه به امضاء طرفین برسد.

ضمن اینکه در این تفاهم‌نامه، دانشگاه تأیید می‌کند فضای مسقف به مساحت ۵۰۰ متر مربع واقع در ساختمان آموزشی و زمین به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع برای احداث سوله در محل پردیس جامع دریا ساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بندرعباس را که به رؤیت طرفین رسیده است پس از امضاء قرارداد، تحویل و در اختیار مؤسسه قرار دهد.
در بند دیگر این تفاهم نامه، مؤسسه تأیید می‌نماید از زمان انعقاد قرارداد و همزمان با شروع راه‌اندازی مرکز، فرآیند شناسایی و جذب تیم‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاری‌ها روی آن‌ها را به صورت مستقیم یا با همراهی شرکای سرمایه‌گذاری، آغاز نماید و ظرف مدت ۶ ماه، سبد سهام (پرتفوی) اولیه از تیم‌های سرمایه‌پذیر را تشکیل دهد.

اولویت پذیرش در مرکز فوق در صورت وجود حداقل صلاحیت لازم، با تیم‌های متشکل از دانشجویان کنونی یا فارغ التحصیل دانشگاه و پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بندرعباس است.

طرفین تفاهم‌نامه فوق تأیید می‌نمایند این تفاهم نامه، نقطه آغاز همکاری در حوزه‏‌های مرتبط با اقتصاد دریاست و یکی از مأموریت‌های اصلی این مرکز برنامه‌ریزی و به نتیجه رساندن همکاری‌های گسترده ‏تر دانشگاه و مؤسسه در زمینه‌های مختلف مرتبط از جمله شکل‌دهی اسکله‌های فناوری، شهرک‏‌های صنعتی دریایی و مراکز پشتیبانی از توسعه‌ فناوری‏ متناسب با نیاز‌های فناورانه در سواحل جنوب کشور است.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *