نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

29 تیر 1403 1:08 ق.ظ

پذیرش سیستم‌های «صنعت 4.0» می‌تواند به پایداری سازمان‌ها منجر شود

28 ژوئیه 2023 -توسط دانشگاه فلیندرز-اعتبار: دامنه عمومی Pixabay/CC0

کارشناسان دانشگاه فلیندرز می‌گویند فناوری‌های «هوشمند» تطبیقی و سیستم‌های تولید یکپارچه که توسط تحول دیجیتال هدایت می‌شوند، به سرعت بخشیدن به محصولات و صنایع پایدارتر کمک می‌کنند.

آنها در مقاله جدیدی در مجله مدیریت فناوری تولید می گویند که پذیرش سیستم های “صنعت 4.0” نه تنها باعث بهبود توانایی های شرکت و سازمان، زنجیره تامین، داده ها و سایر مدیریت منابع می شود، بلکه نتایج اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی را نیز بالا می برد.

دکتر Temitayo Seyi Abiodun مهندس صنایع می گوید: «این پیشرفت ها منجر به نوآوری محصول برتر، کارایی فرآیند و کنترل کیفیت و همچنین مزایایی برای رفاه کارکنان، مدیریت زباله و پایداری می شود.

او می‌گوید: «مطالعه ما سازمان‌ها را تشویق می‌کند تا عملکرد را از طریق چارچوب Industry 4.0 برای تولید این قابلیت‌های هوشمند افزایش دهند.

جیزل رامپرساد، استاد نوآوری دانشگاه فلیندرز، می‌گوید مطالعه شرکت‌ها در سراسر جهان این یافته جالب را نشان می‌دهد که استفاده از فناوری‌های دیجیتال جدید Industry 4.0 برای بهبود بهره‌وری، تجربه مشتری و ایمنی نیز می‌تواند منجر به افزایش پایداری در سازمان‌ها شود.

پروفسور رامپرساد که در منطقه نوآوری تونسلی در آدلاید مستقر است، می‌گوید: «فناوری‌های دیجیتال از طریق هوشمندی از بهینه‌سازی، انعطاف‌پذیری تولید، شفافیت اطلاعات، یکپارچه‌سازی زنجیره ارزش و فرآیندهای دیجیتالی منجر به بهبود پایداری می‌شوند.

این تحقیق در کمک به سازمان‌ها در نشان دادن اینکه چگونه پذیرش فناوری‌های Industry 4.0 می‌تواند در دستیابی به اهداف انتشار «صفر خالص» و برنامه پایداری آنها کمک کند، مهم است.

“این تکامل به سمت صنعت 5.0 است که در آن پایداری و طراحی انسان محور کلیدی است.”

محققان فلیندرز می گویند این مطالعه همچنین با اهداف ملی و جهانی برای صنعتی سازی مجدد سبز و تولید پایدارتر مطابقت دارد.

یکی دیگر از نویسندگان مقاله، دانشیار سیستم های خودمختار، راسل برینکورت، می گوید که فناوری نقش عمده ای در تکامل فرآیندهای تولید و تولید ایفا کرده است – از انقلاب صنعتی قدرت بخار (صنعت 1) سپس ماشین های الکتریکی (صنعت 2) ، از محاسبات و رباتیک (صنعت 3) و صنعت 4.0 (با استفاده از یکپارچه سازی سیستم، سایبری، سفارشی سازی و هوش مصنوعی).

او می‌گوید: «تکنولوژی همیشه نوآوری‌ها در تولید را هدایت کرده است.

“آخرین توسعه و ادغام سیستم های تطبیقی، سیستم های تولید هوشمند صنعت 4.0 را در دوره جدید آغاز کرده است که توسط فناوری تحول دیجیتال، از جمله هوش مصنوعی (AI) هدایت می شود، که برای سرعت بخشیدن به محصولات و صنایع پایدارتر استفاده می شود.”

https://techxplore.com/

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *