نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

19 خرداد 1402 2:08 ب.ظ

مرکز نوآوری و فناوری نفت و گاز سرو (سروینو) راه اندازی می شود

 ۱۴۰۲/۳/۱  

photo 2023 05 22 15 31 40

مرکز نوآوری و فناوری نفت و گاز سرو (سروینو) با همکاری شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو و حمایت بانک رفاه کارگران در محل دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر،‌یک قرارداد همکاری بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو در راستای تجهیز، راه اندازی و بهره برداری از «مرکز نوآوری و فناوری سروینو» واقع در دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منعقد شد.
این قرارداد به منظور حمایت از شکل‌گیری زیست بوم استارتاپی و کسب‌وکارهای مبتنی بر نوآوری در حوزه‌های مختلف مرتبط با شیمی، مهندسی شیمی، مدیریت و مهندسی صنایع از جمله کاتالیست، هوش تجاری، سیستم ها و روش ها منعقد شده است.
بر اساس این قرارداد تامین منابع اطلاعاتی و بذرمایه (Seed Money ) مورد نیاز مرکز جهت همکاری با مراکز ذیربط و ذیتفع در راستای معرفی استارت اپ های مرکز بر عهده شرکت است.
همچنین شرکت متعهد است نسبت به کمک جهت تسهیل شرایط و تسریع فرآیند اخذ تاییدیه دانش بنیان و سایر مجوزهای مورد نیاز برای استارتاپ های مستقر در مرکز اقدام کند.
این تفاهم نامه به امضای آقایان دکتر محمد جواد عامری شهرابی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مهندس امیرهومن کریمی وثیق مدیرعامل شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو رسید.
هاب صنعتی کشور در عرصه دانشگاه‌ها
دکتر محمدجواد عامری، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم انعقاد تفاهم نامه با بیان این که دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به فرموده مقام معظم رهبری مادر دانشگاه‌های کشور است و در مسیر رفع نیاز‌های کشور قدم بر می‌دارد، گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تلاش است تا گره‌های صنعت را باز کند و بر همین اساس ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه تاسیس کرده و امروز به عنوان هاب صنعتی کشور در عرصه دانشگاه‌ها فعال هست.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: صنعت امروز به سمت دانشگاه در حال حرکت است و دانشگاه نیز با نوآوری به سمت رفع نیاز‌های حوزه صنعت حرکت می‌کند. پیوند دانشگاه و صنعت با مشارکت رکن مالی که بانک‌ها هستند، در این فضا قطعا می‌تواند نتیجه بخش باشد.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *