نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

2 اسفند 1402 6:38 ق.ظ

کارشناسان نظامی نسبت به وقوع جنگ احتمالی در فضا هشدار می دهند

لوکیا پاپادوپولوس -29 نوامبر 2022  -ISS.jpg -dima_zel/iStock

بر اساس گزارش گاردین، فرماندهان فضایی نسبت به وقوع جنگ احتمالی در فضا با عواقب ویرانگر و تضعیف کننده روی زمین هشدار دادند.این اظهارات توسط رهبران نظامی ارشد شرکت کننده در ایالات متحده و کانادا در کنفرانس موسسه سیاست استراتژیک استرالیا در مورد فضا به عنوان مرز جدید در “تجارت، صنعت، رقابت و جنگ” بیان شد.

مقابله با تهدیدات قریب الوقوع

رهبران تاکید کردند که تا کنون چین و روسیه نشان داده اند که توانایی و شاید مایل به آغاز چنین جنگی هستند و بر اهمیت همکاری با متحدان از جمله استرالیا برای مقابله با این تهدیدات تاکید کردند.

ژنرال نینا آرماگنو، مدیر ستاد نیروی فضایی ایالات متحده، گفت که انهدام یک ماهواره آمریکایی توسط روسیه در سال گذشته یک “نمایش خیره کننده” بود.او گفت: «ما آن را به عنوان یک پیام و نشان دادن توانایی تفسیر می کنیم.

سرتیپ مایکل آدامسون، فرمانده 3 بخش فضایی کانادا، اظهار داشت: ” اینجا دنیایی پر از آشفتگی است، شما نمی توانید این کار را انجام دهید.”

آرماگنو گفت: “در مورد ما هم همینطور” و افزود که چین آشکارا قدرت خود را در فضا به نمایش می گذارد.

اگر ماهواره‌ها مورد حمله قرار گیرند، می‌تواند منجر به از کار افتادن سیستم‌های GPS، سیستم‌های بانکی، شبکه‌های برق، ارتباطات اولین واکنش‌دهنده، عملیات نظامی و موارد دیگر در زمین شود.

آرماگنو گفت: “من نمی خواهم دراماتیک باشم.” «جنگ در فضا چگونه است؟ ما احتمالاً آن را با چشم غیرمسلح خود نخواهیم دید، اما قطعاً عواقب آن را از لحظه شروع آن احساس خواهیم کرد.»

از بین بردن قدرت شبکه های ارتباطی

حمله به ماهواره ها می تواند شبکه های ارتباطی را از دو طریق از کار بیاندازد: از طریق حمله مستقیم یا از طریق زباله های ایجاد شده توسط یک ماهواره از بین رفته. آرماگنو توضیح داد که ایالات متحده هنوز در حال ردیابی 600 قطعه زباله از آثار چین در سال 2007 است که در آن کشور یکی از ماهواره های خود را بیرون آورد.

برای آسیب رساندن به فضاپیماهایی مانند ایستگاه فضایی بین‌المللی و بسیاری از ماهواره‌های دیگر ایالات متحده، کار زیادی لازم نیست. حتی کوچکترین زباله های فضایی نیز می توانند به آن دست یابند.

آرماگنو گفت که ایالات متحده و متحدانش، از جمله استرالیا، نیاز به همکاری دارند تا با مهندسی ماهواره‌های زیرک‌تر و کوچک‌تر که می‌توانند زباله‌ها و شاید حتی حملات را دور بزنند، فضا را در برابر هرگونه حمله خارجی در آینده مقاوم‌تر کنند.

آرماگنو گفت: «برای جوامع مهم است که ارتباط فضا را درک کنند.این فضا به خاطر فضا نیست، این واقعاً برای کشورهای همفکر است که اطمینان حاصل کنند که فضا برای کشورهای فضانورد آزاد است. همه ما در این ارزش ها مشترک هستیم.»

نیکلاس هوگان، مدیرکل قابلیت‌های فضایی فرماندهی فضایی دفاعی استرالیا، به این احساس اضافه کرد و گفت: «به همین دلیل است که ما (استرالیا، ایالات متحده و کانادا) با هم کار می‌کنیم.او همچنین فناوری ضد ماهواره را یک مسئله “شرور” خواند.

او گفت: «اگر کسی کاری را در یک حوزه زمینی، هوا، زمین یا دریا انجام می داد که تأثیر ماندگاری بیش از یک دهه داشت، هیچ کس از آن دفاع نمی کرد.اما در فضا، هیچ قانونی وجود ندارد، هیچ قاعده ای وجود ندارد، هیچ هنجاری وجود ندارد … و این منطقه ای است که ما خود را در آن می یابیم. (این) یکی از آن مشکلات بد است.”

https://interestingengineering.com

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *