نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

1 تیر 1403 5:07 ب.ظ

پایتخت کره جنوبی آزمایش اتوبوس خودران را راه اندازی کرد

25 نوامبر 2022 -توسط کانگ جین کیو

این وسیله نقلیه جدید دارای لبه های گرد همراه با پنجره های بزرگ است که آن را بیشتر شبیه به یک اسباب بازی جلوه می دهد تا یک پیشرفت تکنولوژیکی.پایتخت کره جنوبی اولین مسیر اتوبوس خودران خود را  راه اندازی کرد، بخشی از آزمایشی که مهندسان گفتند با هدف ایجاد احساس راحتی بیشتر مردم با وسایل نقلیه بدون راننده در جاده ها است.

جئونگ سونگ گیون، رئیس بخش رانندگی خودران در نقطه 42، استارت آپی که مسئول فناوری خودران است که اکنون متعلق به غول خودروسازی هیوندای است، گفت: این طراحی عمدی است.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «این آینده است» و افزود که اتوبوس به «نوع قابل توجهی طراحی جدید» نیاز دارد.

او گفت که این اتوبوس کمی “شبیه لگو” به نظر می رسد و از قطعات کامپوزیتی ساخته شده است تا هزینه ها را کاهش دهد و تکرار آن را آسان کند.

سئونگ گیون افزود: این دستگاه به جای حسگرهای گران قیمت از دوربین ها و لیزرها برای حرکت در مسیر استفاده می کند.

هدف این شرکت این بود که این فناوری را کم هزینه، ایمن و به راحتی قابل انتقال به بسیاری از انواع خودروها در آینده کند، به عنوان مثال کامیون های تحویل.

در حال حاضر – با نظارت دقیق یک راننده ایمنی – اتوبوس در یک مدار کوچک 3.4 کیلومتری (2.1 مایلی) در مرکز شهر سئول حرکت می کند که حدود 20 دقیقه طول می کشد.عموم مردم می توانند پس از رزرو صندلی رایگان از طریق یک اپلیکیشن در دو ایستگاه تعیین شده سوار شوند.این اتوبوس به جای حسگرهای گران قیمت، از دوربین ها و لیزرها برای حرکت در مسیر استفاده می کند.

کیم یی هاه ران، 68 ساله، پس از 20 دقیقه سواری خود در حین راه اندازی اتوبوس گفت: “احساس می کنم که برای بازدید از آینده به ماشین زمان رفته ام.”

فکر می‌کردم ممکن است از یک شتاب ناگهانی سرگیجه‌ام ایجاد کند، اما هیچ کدام از آن را حس نکردم.

سواری “بسیار نرم و ایمن” احساس می شد، که به گفته او باعث شد از پیشرفت تکنولوژیکی شرکت کره جنوبی احساس غرور کند.

https://techxplore.com/

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *