نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

7 خرداد 1402 10:58 ق.ظ

هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی با انرژی خورشیدی پس از 908 روز بازگشت

640

12 نوامبر 2022 – خودروی آزمایشی مداری X-37B (OTV) ساخت بوئینگ در روز شنبه 12 نوامبر 2022 در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا نشان داده شد. این وسیله نقلیه با انرژی خورشیدی که شبیه یک شاتل فضایی مینیاتوری است، ششمین ماموریت و انجام آزمایشات علمی در مرکز فضایی کندی ناسا فرود آمد. ماموریت قبلی آن 780 روز به طول انجامید. اعتبار: بوئینگ / ایالات متحده نیروی فضایی از طریق AP

یک هواپیمای فضایی بدون سرنشین ارتش آمریکا پس از گذراندن رکورد 908 روز در مدار برای ششمین ماموریت خود و انجام آزمایش های علمی، بامداد شنبه به زمین نشست.این وسیله نقلیه با انرژی خورشیدی که شبیه یک شاتل فضایی مینیاتوری است، در مرکز فضایی کندی ناسا فرود آمد. ماموریت قبلی آن 780 روز به طول انجامید.

جیم چیلتون، معاون ارشد بوئینگ، توسعه‌دهنده آن، گفت: «از اولین پرتاب X-37B در سال 2010، رکوردها را شکست و توانایی بی‌نظیری را برای کشور ما برای آزمایش و ادغام سریع فناوری‌های فضایی جدید فراهم کرد.

برای اولین بار، هواپیمای فضایی میزبان یک ماژول خدماتی بود که آزمایشاتی را برای آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی، آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده و دیگران انجام می داد. ماژول قبل از خارج شدن از مدار برای اطمینان از فرود ایمن از وسیله نقلیه جدا شد.

در میان آزمایش‌ها، ماهواره‌ای به نام FalconSat-8 بود که توسط دانشجویان آکادمی با مشارکت آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی طراحی و ساخته شد. در اکتبر 2021 مستقر شد و هنوز در مدار است.

آزمایش دیگری اثرات قرار گرفتن در معرض فضای طولانی مدت بر دانه ها را ارزیابی کرد.

ژنرال چنس سالتزمن، رئیس عملیات فضایی، گفت: «این مأموریت تمرکز نیروی فضایی بر همکاری در اکتشاف فضایی و گسترش دسترسی کم‌هزینه به فضا برای شرکای ما، در داخل و خارج از وزارت نیروی هوایی، را برجسته می‌کند».

https://phys.org/news/

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *