نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

2 مهر 1402 11:24 ق.ظ

تقاطع هیجان انگیز فین تک و فناوری آب و هوا

image 33

توسط هدر کلنسی -2 مارس 2022 -شرکت‌های فین‌تک اقلیمی ۱.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ جذب کردند که سه برابر سال‌های قبل است. تصویر از طریق Shutterstock/Pluie_R

این مقاله از Climate Tech Weekly، یک خبرنامه رایگان با تمرکز بر فناوری های آب و هوا، اقتباس شده است.

یکی از فعال ترین مقوله ها در فناوری آب و هوا در سال گذشته – فعالیتی که نشانه کمی از کاهش سرعت دو ماهه تا سال 2022 نشان می دهد – نرم افزار فین تک است.

بر اساس تحلیلی که توسط CommerzVentures سرمایه گذاری خطرپذیر آلمانی انجام شد، استارت آپ های آمریکایی و اروپایی در این دسته در سال 2021 1.2 میلیارد دلار جذب کردند که سه برابر بودجه جمعی سال های گذشته بود که در آن این بخش یک چیز بود. جای تعجب نیست که CommerzVentures – که دارای پول در شرکت هایی از جمله ClimateView یک برنامه مدیریت ریسک برای شهرها و Doconomy محاسبه ردپای کربن است – این هفته صندوق دیگری را اضافه کرد که بر این فضا متمرکز شده است. حدود 617 میلیون دلار در سه صندوق خود دارد.

فین تک آب و هوا دقیقا چیست؟

گزارش CommerzVentures، استارت‌آپ‌ها را بر روی 9 فرآیند مالی متمرکز می‌کند: جبران کربن. ، حسابداری کربن؛ تاثیر سرمایه گذاری؛ گزارش ESG؛ مدیریت ریسک آب و هوا؛ بانکداری پایدار؛ تجزیه و تحلیل زنجیره تامین؛ تامین مالی تاثیری؛ و تجارت اعتبار کربن.

در حالی که برنامه‌ها و پلتفرم‌های جبران کربن بزرگترین زیرمجموعه را با بیش از ۱۰۰ استارت‌آپ فین‌تک آب و هوایی در نظر گرفته‌اند، حسابداری کربن و مدیریت ریسک آب و هوا بیشترین بودجه را در طول سال ۲۰۲۱ با ۴۱۰ دلار به خود اختصاص داد. بر اساس این تحلیل، به ترتیب 304 میلیون دلار بودجه تامین شده است. حدود 290 استارت‌آپ را شامل می‌شد – نزدیک به 70 درصد از بودجه در مرحله اولیه بود. شرکت های اروپایی بر این تحقیق تسلط داشتند: 228 شرکت در نظر گرفته شده بودند، در مقابل 60 استارت آپ آمریکایی. اما سرمایه گذاری های ایالات متحده تمایل به جذب مقدار بیشتری از وجوه به صورت فردی داشتند.

پل مورگنتالر، شریک CommerzVentures، اخیراً  گفت: “اکوسیستم بسیار پر جنب و جوش است و شرکت های جدید زیادی در حال راه اندازی و توسعه هستند.” “این شرکت‌ها برای انواع مختلف سرمایه‌گذاران جالب خواهند شد… من انتظار دارم فعالیت‌های بیشتر و حتی دورهای تامین مالی بزرگ‌تری داشته باشم.”

من نمونه دیگری از آن را از همین هفته گذشته دارم. Project Canary، یک شرکت تجزیه و تحلیل داده مستقر در دنور که به ارزیابی‌های محیطی کمک می‌کند، به تازگی ۱۱۱ میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری B به رهبری شرکای Insight با مشارکت شش حامی دیگر، از جمله Brookfield Growth و هیئت سرمایه‌گذاری برنامه بازنشستگی کانادا، جمع‌آوری کرد. کریس رومر، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Project Canary در بیانیه ای گفت: اقتصاد اندازه گیری رسیده است – انتظارات برای اقدامات دقیق و تأیید شده زیست محیطی یک امر عادی است.

در واقع، نوآوری ناشی از فضای فین‌تک آب و هوایی طراوت‌بخش است – و می‌تواند به شدت در بخش‌های مالی و بیمه مخرب باشد. دور 15 میلیون دلاری سری A را در اواسط فوریه برای یک شرکت فناوری بیمه پارامتریک مستقر در نیویورک به نام FloodFlash در نظر بگیرید.

این شرکت، با همکاری Munich Re همچنین یکی از حامیان آن، پلتفرمی ایجاد کرده است که بر مدل‌های کامپیوتری، نرم‌افزارهای ابری و فناوری‌های مانیتورینگ برای پرداخت خسارت‌های سیل «فاجعه‌بار» در عرض 48 ساعت متکی است – هدف آن خدمت به مالکان خانه و مشاغل کوچک‌تر است. که برای شرکت در بازارهای سنتی بیمه مشکل دارند.

هنوز روزهای اولیه برای فین تک آب و هوا است. به هر حال، آن 1.2 میلیارد دلاری که قبلاً به آن اشاره کردم، تنها بخش کوچکی از بودجه 60 میلیارد دلاری برای فناوری آب و هوا در نیمه اول سال 2021 است. اما نشانه‌های دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد علاقه به تلاقی تغییرات آب و هوا و امور مالی در حال افزایش است. در اواخر فوریه، دانشگاه بیرمنگام در بریتانیا، حسابداری تغییرات آب و هوایی را به برنامه اصلی رشته حسابداری و مالی خود اضافه کرد. این کلاس ها انتخابی نیستند.

https://www.greenbiz.com

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *