نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

2 مهر 1402 10:25 ق.ظ

توسعه‌ مراکز نوآوری از اهداف دانشگاه خوارزمی است

۱۶ بهمن ۱۴۰۰

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اکنون در دانشگاه خوارزمی بحث توسعه‌ مراکز نوآوری و نگاه جدید در برنامه کاری قرار گرفته و بر این اساس پروژه‌های آینده در این حوزه دنبال می‌شوند.

1621457 320

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سورنا ستاری روز شنبه در حاشیه آیین بهره برداری از ساختمان مرکز رشد و نوآوری، خانه خلاق و رونمایی از ۳۵ محصول فناورانه که در پردیس دانشگاه خوارزمی مستقر در کرج برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: امروز جهت گیری دانشگاه‌ها در کشور به سمت حل مسائل و مشکلات مردم و کارآفرینی است که استمرار این رویه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می‌شود ضمن آنکه امروز خرسند هستیم که دانشگاه خوارزمی قدم‌های محکمی در این زمینه برداشته است.

وی در خصوص ارزیابی تیم‌های فناورانه در دانشگاه خوارزمی کرج گفت: انواع تیم‌های فناورانه همچون استارتاپ‌های کوچک تا شرکت‌هایی که به نسبت در این مجموعه بالغ شده اند فعال هستند که خارج از این مرکز کار آفرینی انجام می‌دهند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: تلاقی استارتاپ‌های کوچک با شرکت‌های بزرگ باید اتفاق بیافتد تا اکوسیستم برای سرمایه گذاری ایجاد شود.

وی اظهار داشت: اکنون در دانشگاه خوارزمی بحث توسعه‌ی مراکز نوآوری و نگاه جدید در برنامه کاری قرار گرفته و بر این اساس پروژه‌های آینده در این حوزه در قالب تفاهم نامه با دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات وفناوری دنبال می‌شوند.

ستاری با بیان اینکه استان البرز قطب صنایع خاص همچون صنایع ماشین سازی و حوزه آی سی تی است، گفت: این استان از اهمیت بالایی در این بخش برخوردار بوده ضمن آنکه امروز شاهد فعالیت تعداد زیادی شرکت دانش بنیان در البرز هستیم.

مجموعه‌های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه خوارزمی در ساختمان G ۲۱ به مساحت یک هزار و ۶۰۰ متر مربع و طبقات خانه خلاق به مساحت ۸۰۰ متر مربع در کتابخانه مرکزی در این دانشگاه فعال هستند که به زودی ۴۳ تیم فناور (هسته‌های فناور/تیم‌ها و شرکت‌های استارتاپی) در این مرکز مستقر می‌شوند.

تیم‌های فناورانه در زمینه‌های زیست فناوری، فنی و مهندسی، مدیریت شهری، IT و صنایع خلاق فعالیت می‌کنند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *