نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

4 خرداد 1403 3:55 ق.ظ

همراهی دانش‌بنیان‌ها با صنایع در تولید کلر دوستدار محیط ‌زیست

http://media.dolat.ir/uploads/org/160551109191724100.jpg

دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

تولید کلر و سودسوزآور عاری از ناخالصی جیوه و دوستدار محیطزیست یک شرکت دانش‌بنیان، مشتریانی از صنایع مختلف آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگاه‌ها، دارویی و غذایی دارد. این محصولات هم در بازار داخلی و هم بازار جهانی به فروش می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور،  شرکت کلرپارس، یکی از مجموعه‌های دانش‌بنیانی است که توسط وزارت نیرو برای تامین کلر شرکت‌های آب و فاضلاب در تبریز ایجاد شد. این شرکت یکی از مجموعه‌های پیشرو در صنعت کلرآلکالی با رویکرد سبز در منطقه محسوب می‌شود. شرکتی که محصولاتش در صنایع مختلف آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگاه‌ها، دارویی و غذایی، پتروشیمی، پالایشگاه نفت و گاز، رنگ‌سازی، کاغذسازی و نساجی کاربرد دارد.

کلر به عنوان عامل گندزدا در صنعت آب و فاضلاب، سفید کننده در صنعت نساجی، عامل اکسیداسیون در واکنش‌های شیمیایی و در فرآیند تولید بیش از ۳۰ هزار ماده شیمیایی کاربرد دارد. کلر به شکل نمک‌های کلرید در طبیعت و بدن انسان وجود دارد. كلر در دما و فشار عادی گازی زرد رنگ و متمايل به سبز و دارای بوی سوزش‌آور و تحريك‌كننده و از نظر شيميايي نيز بسيار فعال است و در طبيعت بصورت تركيب با عناصر ديگر يافت می‌شود.

به گفته ابوالفضل باباپور مدیر عامل این شرکت، تولید هیدروژن، سود و کلر، پارافین کلره، آب اکسیژنه ۳۵ تا ۵۰ درصد محصولات دانش‌بنیان ما است.

وی همچنین بیان کرد: ما در کلر پارس در تلاش هستیم تا همزمان با گسترش دامنه فعالیت‌های داخلی‌مان، مسیر صادرات محصولاتمان را هموارتر سازیم و به بازارهای بین‌المللی خود بیافزاییم. ما هم‌اکنون محصولات خود را به ۱۵ کشور جهان از جمله عراق، سوریه، افغانستان، اوکراین، پاکستان، گرجستان، ارمنستان و غیره صادر می‌کنیم.

این فعال دانش‌بنیانی ادامه داد: استفاده از آخرین فناوری دوست‌دار محیط زیست در تولید کلر و سودسوزآور باعث شده تولیدات شرکت عاری از هرگونه ناخالصی جیوه باشد و در نتیجه محصول تولید شده آسیبی به محیط زیست نرساند.

http://dolat.ir

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *