نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 تیر 1403 5:18 ق.ظ

وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در کشور/ ۶۷۰ واحد احیا شد

وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در کشور/ ۶۷۰ واحد احیا شد

۲۵ شهریور ۱۳۹۹

به گزارش خبرنگار مهر، محسن صالحی‌نیا صبح سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه افتتاح یک واحد تولیدی در سمنان اظهار داشت: ۸۶۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور در حال بهره‌برداری است که بیش از ۴۶ هزار واحد تولیدی در آن‌ها مستقر است.

وی بابیان اینکه از این تعداد ۱۰ هزار واحد معادل ۲۱ درصد فعالیت راکد دارند، تصریح کرد: در سال جاری برای احیای یک هزار و ۵۰۰ واحد برنامه‌ریزی‌شده است که تاکنون ۶۷۰ واحد تولیدی در کشور احیا شدند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه سهم استان سمنان برای احیا واحدهای تولیدی در این برنامه ۳۰ واحد است، افزود: تاکنون ۱۳ واحد تولیدی در این منطقه احیاشده است.

صالحی نیا با تأکید بر اینکه رفع برخی از موانع موجود در مسیر تولید واحدهای تولیدی و پیگیری مشکلات در حوزه‌های مختلف تأمین نقدینگی و مشکلات زیرساختی در دستور کار است، یادآور شد: احصاء نیازها و مشکلات واحدهای تولیدی و ظرفیت‌های موجود در سطح استان از دیگر اهداف بازدید از این واحدهای تولیدی است.

وی بابیان اینکه توسعه دانش فنی در برخی واحدهای تولیدی سمنان انجام‌شده بیان کرد: حمایت از واحدهای تولیدی در بازار صادراتی و بازارهای داخلی که باید محصولات آن‌ها عرضه شود و تأمین مواد اولیه از برخی معادن نیز در دستور کار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: تأمین آب و برق برای رفع مشکلات زیرساختی این واحدهای تولیدی پیگیری می‌شود.

https://www.mehrnews.com

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *