نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

31 تیر 1403 5:44 ق.ظ

برگزاری رویداد جامع «کار و تک» در دانشگاه صنعتی اصفهان

30-7-1402

برگزاری رویداد جامع «کار و تک» در دانشگاه صنعتی اصفهان

رویداد «کار و تک» با هدف برقراری ارتباط دانشجویان با صنایع استان اصفهان در دانشگاه صنعتی برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، رویداد «کار و تک» دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف آشنایی دانشجویان با صنایع بزرگ اصفهان یکم و دوم آبان‌ماه در این دانشگاه برگزار می‌شود.

حضور ۳۰ شرکت و صنایع بزرگ استان اصفهان در رویداد کار و تک

ذاکرحسین فیروزه با اشاره به حضور ۳۰ شرکت استان اصفهان و هشت صنعت به عنوان حامی این رویداد اظهار کرد: هدف این نمایشگاه معرفی شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان اصفهان به دانشجویان دانشگاه به‌ویژه دانشجویان سال آخر کارشناسی است که تصمیم دارند وارد محیط کار شوند.

وی افزود: دانشگاه زمینه و بستری را فراهم کرده است که دانشجویان تحصیلات تکمیلی بتوانند پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری خود را در صنعت تعریف کنند. این نمایشگاه در برقراری ارتباط راحت‌تر و گسترده‌تر این دانشجویان با صنایع و شرکت‌ها تأثیر مثبت دارد.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به استقبال شرکت‌ها برای حضور در این رویداد تصریح کرد: تاکنون حدود ۳۰ شرکت بزرگ مستقر در استان اصفهان آمادگی خود برای حضور و مشارکت در برگزاری نمایشگاه کار و تک را اعلام کردند و هشت شرکت صنعتی بزرگ نیز حامی این رویداد هستند.

وی افزود: شرکت‌ها و صنایع مستقر در استان اصفهان در سال‌های اخیر به شدت نیازمند جذب نیروی کار و متخصص به ویژه در سطوح بالاتر به عنوان مدیر یا طراح هستند. این شرکت‌ها در این مدت به شدت تقاضامند برگزاری چنین نمایشگاه و بستری بودند که بتوانند با دانشجویان راحت‌تر ارتباط برقرار کنند.

فیروزه در ارتباط با حوزه تخصصی صنایع شرکت‌کننده در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها در حوزه مواد، مکانیک، شیمی و مهندسی شیمی، کشاورزی، نرم‌افزار، نفت و پتروشیمی و همه حوزه‌های مرتبط با دانشکده‌هایی که در حوزه صنعت و فناوری کار می‌کنند، حضور دارند. هوش مصنوعی نیز در صنایعی مثل مجتمع فولاد مبارکه، شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری فولاد مبارکه و گروه صنعتی انتخاب کاربرد دارد.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اسپانسرهای این رویداد گفت: مجتمع فولاد مبارکه، شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه، شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران، گروه صنعتی انتخاب، شرکت بسپارشیمی سپیدان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مجتمع صنعتی سپاهان‌باتری و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان حامیان این رویداد هستند.

وی در ادامه گفت: هرکدام از حامیان رویداد با شرکت‌های تابعه خود حضور داشتند و خواستار حوزه‌های جدید مثل هوش مصنوعی هستند که در صنعت آن‌ها کاربرد دارد.

استقبال شرکت‌ها و صنایع استان اصفهان برای حضور در کار و تک

فیروزه با اشاره به اینکه شرکت‌ها و دانشجویان در نمایشگاه کار دانشکده برق و کامپیوتر در دو سال گذشته استقبال خوبی داشته‌اند، تصریح کرد: به علت استقبال دانشجویان و صنایع شرکت‌کننده در نمایشگاه دانشکده برق و کامپیوتر، معاونت فرهنگی و مدیریت ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه تصمیم گرفتند که این رویداد را در مقیاس کل دانشگاه برگزار کنند.

وی اضافه کرد: تاکنون حضور شرکت‌ها بسیار خوب بوده است و همچنان شرکت‌های دیگر متقاضی حضور در نمایشگاه هستند، اما به دلیل سایر خدمات که باید در نمایشگاه ارائه شود از پذیرش شرکت‌های جدید معذور هستیم.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان خاطرنشان کرد: بخش اجرایی این رویداد توسط انجمن‌های علمی دانشکده‌ها انجام می‌شود و دانشجویان در حمایت، تبلیغ و اطلاع‌رسانی آن به خوبی عمل کرده‌اند. اگر بازخوردهای برگزاری این رویداد از دانشجویان و شرکت‌ها خوب باشد، دانشگاه تصمیم دارد در سال‌های آتی نیز به‌صورت متوالی برگزار کند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در کنار این رویداد افزود: عناوین کارگاه‌های آموزشی رزومه نویسی، مصاحبه شغلی، مهارت‌های اشتغال‌پذیری و آشنایی با صنعت مدرن متاورس است که در دانشگاه برگزار می‌شود. یکی از این کارگاه‌ها هم به‌صورت پیش‌رویداد در بیست‌وششم مهرماه برگزار شد و بقیه در طول برگزاری نمایشگاه برگزار خواهند شد.

رونمایی از سامانه کاریابی دانشگاه صنعتی اصفهان در افتتاحیه رویداد کار و تک

فیروزه با بیان اینکه افتتاحیه نمایشگاه در روز دوشنبه در سالن کنفرانس ریاست دانشگاه صنعتی برگزار می‌شود، گفت: در این مراسم مدیرعاملان یا نمایندگان شرکت‌ها و حامیان حاضر و رؤسای دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های دانشگاه حضور دارند. اهداف برگزاری رویداد و شیوه‌های همکاری صنعت و دانشگاه محوریت گفت‌وگوهای برنامه افتتاحیه است.

وی ادامه داد: سامانه کاریابی دانشگاه نیز در افتتاحیه معرفی و رونمایی خواهد شد. این سامانه در دانشگاه راه‌اندازی شده و تا حدود دو ماه آینده تکمیل می‌شود، اما اکنون نیز قابل بهره‌برداری است.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به سامانه کاریابی دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: این سامانه بستری دائمی برای برقراری ارتباط بین دانشجویان متقاضی کار و صنایع و شرکت‌های علاقه‌مند برای جذب متخصص است. همچنین مثل یک نمایشگاه کار دائمی خواهد بود که در آن برای کار عرضه و تقاضا وجود دارد.

وی افزود: تاکنون چندین شرکت برای فعالیت در این سامانه علاقه‌مند بوده‌اند. در افتتاحیه هم بازخورد مدیران منابع انسانی شرکت‌ها را می‌گیریم که آیا این سامانه با این جزئیات پاسخگوی نیازمندی‌ها است یا اشکالاتی دارد. به‌طور قطع این سامانه کمبودها و نواقصی خواهد داشت.

فیروزه با اشاره به برگزاری رویداد تاک‌شو در حاشیه رویداد کار و تک تصریح کرد: مرکز پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه با موضوع آشنایی با سیاست‌های فولاد مبارکه در اکوسیستم نوآورانه کشور، گروه صنعتی انتخاب با موضوع مهارت‌های موردنیاز بازار کار آینده و مجتمع صنعتی سپاهان باتری با موضوع سبک مدیریت و رهبری در تفاوت نسل‌ها در روزهای برگزاری رویداد برای دانشجویان تاک‌شو ارائه می‌کنند.

وی در خصوص برگزاری مسابقه میان نودانشجویانی که در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند، اضافه کرد: در هفته گذشته تراکت این رویداد در بین نودانشجویان توزیع شده است و یک قرعه‌کشی  بین افرادی که در این نمایشگاه حضور پیدا کنند، برگزار می‌شود. هدف این برنامه ایجاد علاقه و رغبت برای نودانشجویان، آشنایی آن‌ها با صنایع و تأثیر مثبت در برنامه‌ریزی برای گرایش و دروس تخصصی آن‌ها است.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *