نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

6 مهر 1402 2:22 ب.ظ

6 استراتژی مبتنی بر علم برای افزایش بهره وری

13

جیسون دیمرز

این ضرب المثل را شنیده اید که هوشمندانه تر کار کن، نه سخت تر، درست است؟ همه ما می خواهیم در طول روز بازدهی بیشتری داشته باشیم. اما برای افزایش بهره وری چه کاری می توانید انجام دهید؟ این چیزی است که امروز بررسی خواهیم کرد.

چرا بهره وری مهم است؟

یک آزمایش نه ماهه از CTrip، که توسط دانشکده تحصیلات تکمیلی استنفورد به اشتراک گذاشته شد، نشان داد که کار از راه دور منجر به افزایش 13 درصدی بهره‌وری می‌شود. علاوه بر این، 9 درصد از کارکنان بیشتر کار می‌کردند، با وقفه و روزهای مریضی کمتر.

بهره وری هم برای کارفرمایان و هم برای کارمندان ضروری است. این نیز مهارتی است که می توان آن را بهبود بخشید. در اینجا شش راه برای بهره وری بیشتر آورده شده است.

1. از انجام چند کار خودداری کنید

چندوظیفه ای بهره وری را از بین می برد.

مطالعه ای توسط Fuze نشان داد که کارمندانی که چند کار را انجام می دهند در مقایسه با همکاران خود 40 درصد کاهش بهره وری را تجربه می کنند. علاوه بر این، 50٪ از چند وظیفه ای تا 50٪ بیشتر برای انجام کارهای روزانه طول می کشد، و این مقدار زیادی است.

نود و دو درصد از کارمندان مورد بررسی در همان مطالعه به انجام چند وظیفه ای در طول جلسات در محل کار اعتراف کردند. و از دست دادن به‌روزرسانی‌های مهم شرکت یا اخبار مربوط به یک پروژه می‌تواند بر بهره‌وری کارمند بعد از جلسه تأثیر زیادی بگذارد.

بنابراین، هر بار روی یک کار تمرکز کنید.

2. به طور منظم استراحت کنید

استراحت های منظم نه تنها لذت بخش است، بلکه در واقع باعث بهره وری شما می شود. مکث برای خوردن قهوه، هوای تازه و گپ زدن سریع با دوستان از چیزهای کوچکی است که می توانید برای چند دقیقه از آن لذت ببرید. بنابراین، چرا استراحت برای افزایش بهره وری خوب است؟

ایر تسکر تعداد 505 کارمند از راه دور در سراسر ایالات متحده را مورد بررسی قرار داد و دریافت که 37٪ از کارمندان فکر می کنند که استراحت کردن موثرترین راه برای بازده ماندن است و پس از آن تعیین ساعت کاری (33٪) و داشتن لیست کارهای (30٪) است .

3. ارتباط موثر با همکاران

برقراری ارتباط موثر با همکاران خود، چه افراد از راه دور کار کنند یا نه، راه عالی دیگری برای افزایش بهره وری است. State of Remote Work 2021 توسط Buffer این واقعیت را برجسته می کند که کارگران از راه دور همکاری و ارتباطات را دومین مشکل بزرگ هنگام کار از راه دور می دانند.

در حالی که ممکن است سیستم‌های ارتباطی داخلی داشته باشید، داشتن نرم‌افزار تیمی می‌تواند بهره‌وری و همچنین مشارکت کارکنان را افزایش دهد. در واقع، نرم افزار تیم می تواند به شما کمک کند تا در انجام وظایف سازماندهی بمانید، از ضرب الاجل ها مطلع شوید و نظرات خود را با همکاران به اشتراک بگذارید.

4. سبک زندگی سالمی داشته باشید

داشتن یک سبک زندگی سالم نه تنها به شما کمک می کند تا از نظر جسمی و روحی سالم باشید، بلکه بهره وری نیز داشته باشید. داشتن یک سبک زندگی سالم یعنی درست غذا خوردن، خواب کافی و ورزش مداوم.

مطالعه‌ای که توسط دانشگاه بریستول انجام شد نشان داد که کارکنان در روزهایی که ورزش می‌کردند دارای سطوح بالاتری از بهره‌وری بودند – مدیریت زمان (72%)، عملکرد ذهنی و بین فردی (79%) و مدیریت حجم کاری بهتر (74%).

5. وظایف خود را بنویسید

یکی از گام‌های مهم برای به حداکثر رساندن بهره‌وری، داشتن دیدی واضح از وظایفی است که باید انجام دهید. این به شما امکان می دهد سازماندهی شده و تمرکز خود را حفظ کنید.

می توانید از روش قدیمی مدرسه استفاده کنید و وظایف خود را روی کاغذ یادداشت کنید یا می توانید از یک برنامه مدیریت وظایف استفاده کنید. روشی را که با آن احساس راحتی می کنید انتخاب کنید.

هنگامی که همه چیز را یادداشت کردید، با سخت ترین یا سنگین ترین کارها شروع کنید. بهتر است این نوع کارها را زمانی شروع کنید که تازه روز خود را شروع می کنید، قبل از اینکه احساس خستگی کنید. و به این ترتیب، همه چیز از آنجا آسان تر خواهد شد!

6. روی رشته رسانه های اجتماعی خود کار کنید

وقتی فیدهای رسانه‌های اجتماعی را پیمایش می‌کنیم، به راحتی می‌توان زمان را از دست داد.

یک نظرسنجی توسط مرکز تحقیقات پیو نشان داد که 56 درصد از کارکنا نی که از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای مقاصد مرتبط با کار استفاده می‌کنند موافقند که رسانه‌های اجتماعی حواسشان را از کاری که باید انجام دهند منحرف می‌کنند. و 77 درصد از کارکنان از رسانه های اجتماعی در محل کار استفاده می کنند، علیرغم اینکه سازمان آنها این عمل را ممنوع کرده است.

جالب اینجاست که 56 درصد از این افراد معتقدند که استفاده از رسانه های اجتماعی در واقع به بهره وری آنها کمک می کند، در حالی که 22 درصد معتقدند که بیشتر به آنها آسیب می رساند.

در حالت ایده آل، بهتر است از هیچ رسانه اجتماعی در محل کار استفاده نکنید، یا حداقل زمان خود را در زمان استراحت محدود کنید تا از کاهش بهره وری خود جلوگیری کنید.

با تمرین بهره وری را افزایش دهید

رسیدن به سطح بالایی از بهره وری زمان بر است، اما با تمرین و با اجرای این استراتژی های مبتنی بر علم و همچنین سایر نکات بهره وری، می توانید عادت هایی ایجاد کنید تا به تدریج بهره وری خود را افزایش دهید.

https://www.allbusiness.com

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *