نوآوری در مدیریت برای توسعه پایدار

Kolnegar Private Media (Management Innovation for Sustainable Development)

2 مهر 1402 2:53 ب.ظ

محققان به گسترش اکتشاف مواد معدنی با استفاده از یادگیری ماشینی کمک می‌کنند

image 10

27 اکتبر 2021، توسط دانشگاه کرتین اعتبار: Unsplash/CC0 دامنه عمومی

محققان دانشگاه کرتین سیستم جدیدی توسعه داده‌اند که به شناسایی ذخایر معدنی کشف نشده در غرب استرالیا با استفاده از ابزار پیشرفته یادگیری ماشین کمک می‌کند.

به عنوان بخشی از یک پروژه تحقیقاتی با همکاری سازمان زمین‌شناسی استرالیای غربی، داده‌های ژئوشیمیایی جمع‌آوری‌شده در سراسر ایالت برای آشکار کردن الگوهایی در کلان داده‌ها که با روش‌های استاندارد قابل مشاهده نیست، تجزیه و تحلیل خواهند شد.

دکتر ولادیمیر پوزیرف، محقق ارشد، از مرکز نوآوری نفت و گاز دانشگاه کرتین و دانشکده علوم زمین و سیاره، گفت که محققان از تکنیک یادگیری ماشینی به نام یادگیری عمیق برای کمک به گسترش اکتشاف مواد معدنی در استرالیای غربی استفاده می‌کنند.

دکتر پوزیرف گفت: روش‌های یادگیری عمیق به طور کامل چشم‌انداز تحلیل داده‌ها را تغییر می‌دهند، زیرا به سطوح عملکرد بی‌سابقه‌ای در کارهای مختلف دست می‌یابند، و به طور قابل‌توجهی کار دستی و ذهنیت موجود در روش‌های مرسوم کاوش را کاهش می‌دهند.

«هدف نهایی این پروژه تحقیقاتی کمک به شناسایی ذخایر معدنی جدید در غرب استرالیا با تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ ژئوشیمیایی با استفاده از روش‌های یادگیری عمیق است.»

محققان در حال تجزیه و تحلیل پایگاه داده اکتشافات معدنی سازمان زمین شناسی غرب استرالیا، WAMEX هستند که فعالیت‌های پروژه اکتشافی ایالت را در طول سالیان متمادی نشان می‌دهد.

دکتر پاول دورینگ، سرپرست پروژه سروی زمین شناسی غرب استرالیا و زمین شناس ارشد، گفت پایگاه داده WAMEX حاوی بیش از 50 میلیون نمونه است.

دکتر دورینگ گفت: «چالش‌های زمانی و هزینه‌ای در کنترل کیفی دستی چنین داده‌های بزرگی وجود دارد، بنابراین این پروژه گام مهمی در جهت افزودن ارزش به مجموعه داده‌های دیجیتال ژئوشیمیایی موجود است.

یک پایگاه داده بهبود یافته فرصت‌های جدیدی را برای بخش اکتشاف معدنی استرالیای غربی باز می‌کند.

دکتر پوزیرف گفت که این پروژه همچنین کاربردهای بالقوه دیگری از جمله شناسایی مقرون به صرفه‌ترین و نوآورانه‌ترین روش تجزیه و تحلیل داده‌های ژئوشیمیایی برای تصفیه نمونه‌ها را ارائه می‌دهد.

دکتر پوزیرف گفت: «به طور کلی‌تر، این پروژه تحقیقاتی همچنین راه‌های بالقوه جدیدی را برای تحقیقات آینده باز می‌کند که به نفع بخش اکتشاف معدنی ایالت نیز خواهد بود.»

https://techxplore.com

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *